poniedziałek, 7 września 2020

SparkShorts S01E01-04


S01E01 Purl
Do biura przychodzi nowa pracownica, która jest po prostu kłębkiem wełny. Nie spotyka się z akceptacją kolegów i jest wyraźnie odtrącana. Dopiero, gdy dzierga się w kopię kolegów zostaje całkowicie zaakceptowana i przyjęta do zespołu. Pojawia się jednak kolejny pracownik kłębek i jej odrzucenie razi dotychczasową pracownicę. Jako pierwsza wyciąga więc do niej rękę i przyjmuje do grupy. Dzięki temu, po jakimś czasie, zgrany zespół złożony z mężczyzn i kłębków wełny pracuje wydajnie i w harmonii. Wyraźna aluzja do dyskryminacji kobiet w ściśle męskich środowiskach zawodowych. 


S01E02 Smash and Grab
Dwa roboty pracujące przez całe życie we wnętrzu lokomotywy, są uwiązane przewodami zasilającymi nie pozwalającymi im nawet zbliżyć się do siebie. Dostrzegają jednak, że w miastach w chmurach żyją inne roboty z własnym źródłem zasilania i możliwością wolnego poruszania się. Zdobywają więc takie baterie i uciekają przed ścigającymi je dronami. W rezultacie pozostaje im tylko jedna bateria, do której podłączają się oboje i kontynuują wspólny marsz ku wolności.


S01E03 Kitbull
Malutki kotek żyje dziko na ulicach miasta. Pewnego dnia niedaleko kartonu, w którym ma kryjówkę, pojawia się wielki pitbull szkolony do walk. Mimo wszystko oba zwierzęta zaprzyjaźniają się i uciekają gdy po raz kolejny właściciel chce go wystawić na ring. Szczęśliwym trafem kociaka chce przygarnąć przypadkowa kobieta, która początkowo przeżywa szok, gdy widzi w jego towarzystwie wielkie psisko. Widząc jednak ich przywiązanie adoptuje oba zwierzaki dając im w końcu upragnioną miłość i dom. 


S01E04 Float
Ojciec dowiaduje się, że jego dziecko potrafi latać i czuje przymus ukrywania tego przed innymi. W rezultacie dziecko jest sztucznie ograniczane i wykluczane z reszty społeczeństwa. Sytuacja się zmienia, gdy po incydencie na placu zabaw wściekły ojciec wykrzykuje do syna by był normalny. Słowa te, które sprawiają dziecku wiele bólu, zmuszają mężczyznę do natychmiastowej refleksji. Nie zważając na innych na placu bawi się z synem zachęcając go do korzystania ze swych nieprzeciętnych zdolności. Sytuacja jest metaforą wykluczania z życia społecznego dzieci z różnymi schorzeniami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz